Videa

Tohle je město Orlické brány!

Letos dojede do Žamberka ŠVIHADLO!


In4mation

Letošní Bránu zahájíme s grunge-schlagerovou kapelou z Vamberka!

Dávno tomu, ještě na prvním stupni základní školy, scházeli se takhle po ránu "kytarista" Martin Štantejský a "bubeník" Honza Šmídek, aby terorizovali sousedy, svým - v tý době bezpochyby revolučním noisem. Kytara Jolana hrála přes gramorádio, bicí soupravu tvořily krabice od bot, činely pokličky a části Merkuru, paličky/kvedlačky celý baterii pomáhali na svět...po monstrozním vstupu na hudební scénu, nastal na pár let útlum...           

Někdy v pozdní pubertě, jsme se rozpomněli na tvůrčí léta, pořídili si ty nejlevnější nástroje a pustili se - tentokrát už o poznání hlasitějc, do dalšího běsnění. Martin mezitím přesedlal na baskytaru a ta už mu zůstala. Následovalo dlouhý období, ve kterým jsme si jako rytmika vyzkoušeli v různých kapelách hrát několik stylů.

A pak přišel rok 2016..každej z nás měl zrovna svoji kapelu. Při besedě ve vamberecký restauraci Na pětce jsme došli k názoru, že se naše bandy taknějak přestávaj vyvíjet a že by to chtělo dát prostor něčemu novýmu, čerstvýmu...po několika pokusech/omylech najít vhodnou personu na post kytaristy, přichází on, Robert Souček, muž na inzerát a kapelový embryo povyšuje na trio. Repertoár vzniká spontánně, závratnou rychlostí, po pár měsících točíme první demo. Co se žánrovýho směřování týče, nejvíc je v něm patrnej obdiv ke kytarový scéně devadesátých let. A o co teda In4mation jde?? Hrát, užívat si atmosféru koncertů, hrát,.....a hrát.

 
                            

zpět


Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2013 - 2018 Festival Orlická brána